T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi.

13 Nisan 2016 Cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın riyaseti ve katılımları ile Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi.

Kahramanmaraş ve ilçelerinin kültür ve turizm potansiyeli ile 2016 yılında atılacak adımlar ve yatırımların masaya yatırıldığı çalıştay geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan çalıştayın ilk bölümünde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç açış konuşmaları yaptı.
 
Açış konuşmalarının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah Kocapınar,  Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Arslan ve Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal birer sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdiler.
 
Çalıştayın ikinci oturumda ise Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Arslan ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah Kocapınar katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.
 
Çalıştaya, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak ve İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Kurum Müdürleri, turizm yatırımcıları, turizm sektörü ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, çalıştay sonrası Germenicia Sit Alanı içerisinde yer alan mozaiklerde incelemelerde bulunarak basın açıklaması yaptı.